Drwal - Pismo przedsiębiorców leśnych
Drwal
Drwal - aktualny numer
Newsletter
Podaj adres e-mail:
E-mail
Hasło
Rejestracja
OK
NADCHODZĄCE WYDARZENIA
<< Maj 2018 >>
pon wt śr czw pt so nie
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
Wydawnictwo OIKOS
Strona główna Husqvarna aktywuje pilotażowo usługę per-pay-use
Aktualności
Drwal - Husqvarna aktywuje pilotażowo usługę per-pay-use

Właściciele ogrodów otrzymali dostęp do usługi pay-per-use, która pozwala na płacenie jedynie za czas wypożyczenia akumulatorowych maszyn ogrodowych Husqvarna. Dzięki temu zostaje rozwiązany problem z posiadaniem, przechowywaniem i naprawą maszyn rzadziej używanych, takich jak nożyce do żywopłotu czy pilarka. Usługa została uruchomiona pilotażowo w maju w Sztokholmie.

Pokaż/ukryj skróconą treść
Husqvarna Battery Box to kontener z trzydziestoma elektronicznie zamykanymi schowkami, w których są przechowywane akumulatorowe maszyny do pielęgnacji zieleni, m.in.: pilarka, nożyce do żywopłotu, podkaszarka czy dmuchawa. Za pośrednictwem aplikacji na smartfon właściciele ogrodów mogą zarezerwować wybraną maszynę i opłacić jej wypożyczenie, pobrać instrukcję oraz otworzyć schowek, w którym będzie czekać produkt. Aplikacja zawiera również filmy instruktażowe wyjaśniające obsługę każdej maszyny. Skrzynka zasilana przez ogniwa słoneczne będzie obsługiwana codziennie przez pracowników firmy Husqvarna, co zagwarantuje, że produkty będą w dobrym stanie technicznym, a baterie w pełni naładowane.
– Już dziś korzystamy ze wspólnego użytkowania mieszkań czy samochodów. Współdzielenie produktów, które używane są jedynie okazjonalnie, jak nożyce do żywopłotu, jest świetnym rozwiązaniem dla wielu użytkowników. (…) – mówi Pavel Hajman, prezydent Husqvarna Division.
Produkty akumulatorowe w kontenerze Husqvarna są tak samo wydajne, co ich spalinowe odpowiedniki. Jednak za sprawą wykorzystania zasilania akumulatorowego (bateria litowo-jonowa 36 V) nie wydzielają spalin i są bardzo ciche. Husqvarna Battery Box to wynik współpracy firm Telenor, Flex, Zuora i HiQ.

data modyfikacji: 2017-05-15 11:36:44
Szukaj
Polecamy