Drwal - Pismo przedsiębiorców leśnych
Drwal
Drwal - aktualny numer
Newsletter
Podaj adres e-mail:
E-mail
Hasło
Rejestracja
OK
NADCHODZĄCE WYDARZENIA
<< Czerwiec 2018 >>
pon wt śr czw pt so nie
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30
Wydawnictwo OIKOS
Strona główna IX Mistrzostwa Polski Szkół
Aktualności
Drwal - IX Mistrzostwa Polski Szkół

W Technikum Leśnym w Starościnie w dniach 20–23 kwietnia 2017 r. odbędą się IX Mistrzostwa Polski Szkół w Umiejętnościach Leśnych. Celem przedsięwzięcia jest współzawodnictwo szkół oraz wyłonienie reprezentacji Polski na mistrzostwa Europy.

Pokaż/ukryj skróconą treść
W mistrzostwach mogą startować drużyny reprezentujące szkoły należące do stowarzyszenia EUROPEA – Polska. W każdym składzie jest pięciu zawodników: czterech podstawowych i jeden rezerwowy. Zawody składają się z dwóch konkurencji – biegu leśnika i pracy pilarką, które w sumie obejmują 21 zadań. Do każdej konkurencji biegu leśnika organizator powołuje po dwóch jurorów, w tym przedstawicieli szkół uczestniczących w mistrzostwach. W konkurencjach z zakresu pracy pilarką sędziami są przedstawiciele LP z obszaru RDLP w Szczecinie.
Wyniki ogłasza się w następujących kategoriach:
  1. zespołowa – bieg leśnika,
  2. zespołowa – praca pilarką,
  3. zespołowa łącznie (suma a plus b) – zespołowy „mistrz Polski”,
  4. indywidualna – osobno w każdej z 5 konkurencji – praca pilarką,
  5. indywidualne – suma w 5 konkurencjach – praca pilarką – „mistrz Polski”.
     
             W przeddzień zawodów, tj. 20 kwietnia, zostanie sprawdzony stan techniczny pilarek oraz sprzętu ochrony osobistej, odbędzie się również narada techniczna kierowników drużyn. W piątek, po oficjalnym rozpoczęciu mistrzostw, uczestnicy wyjadą na teren Nadleśnictwa Rzepin. Tam zmierzą się ze ścinką drzew, a następnie wezmą udział w biegu leśnika. Wyniki tych konkurencji zostaną podane tego samego dnia. 22 kwietnia na terenie szkolnym zostaną przeprowadzone zawody drwali, które obejmują następujące konkurencje: zmianę łańcucha, przerzynkę kombinacyjną, przerzynkę na dokładność i okrzesywanie. Po intensywnym dniu zmagań zawodnicy pojadą do aquaparku w Zielonej Górze. W niedzielę, 23 kwietnia planowane jest uroczyste zakończenie mistrzostw.

Harmonogram zawodów

Regulamin

 
data modyfikacji: 2017-03-07 11:36:19
Szukaj
Polecamy