Drwal - Pismo przedsiębiorców leśnych
Drwal
Drwal - aktualny numer
Newsletter
Podaj adres e-mail:
E-mail
Hasło
Rejestracja
OK
NADCHODZĄCE WYDARZENIA
<< Marzec 2018 >>
pon wt śr czw pt so nie
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
Wydawnictwo OIKOS
Strona główna Młodzi drwale z Leska mistrzami Polski
Aktualności
Drwal - Młodzi drwale z Leska mistrzami Polski
W dniach 20-23 kwietnia 2017 r. w Technikum Leśnym w Starościnie odbyły się IX Mistrzostwa Polski Szkół w Umiejętnościach Leśnych. Wzięło w nich udział dwanaście pięcioosobowych drużyn reprezentujących szkoły leśne z całej Polski. Drużynowe mistrzostwo w zawodach drwali zdobyli adepci leśnictwa z Leska.
Pokaż/ukryj skróconą treść
Zawody obejmowały dwie kategorie: zmagania drwali i bieg leśnika. W konkursie drwali zawodnicy zmagali się w pięciu umiejętnościach, takich jak: zmiana łańcucha tnącego, przerzynka precyzyjna, przerzynka kombinacyjna, okrzesywanie, ścinka drzewa. Należy zaznaczyć, że zawody drwali były przeprowadzone zgodnie z międzynarodowym regulaminem IALC, według którego zwycięska drużyna ma prawo startować w Mistrzostwach Europy czy Mistrzostwach Świata. 
Kolejna konkurencja - bieg leśnika, polegała na wykazaniu się każdej z drużyn ogólną wiedzą i umiejętnościami z zakresu leśnictwa. Mistrzostwa przyniosły ogromny sukces uczniom z Zespołu Szkół Leśnych w Lesku. W konkurencji praca pilarką zespołowo drużyna z Leska zajęła pierwsze miejsce. Zwycięska reprezentacja wystąpiła w składzie: Mateusz Izdebski, Łukasz Serdeczny, Paweł Sudoł, Kacper Maciaszek i jako jedyna dziewczyna w całych zawodach - Alicja Krawiec. Ponadto uczniowie z Leska zajęli następujące czołowe miejsca: w kategorii indywidualny mistrz Polski’ w pracy pilarką II miejsce zajął Łukasz Serdeczny, a III był Mateusz Izdebski. Z kolei Paweł Sudoł zdobył I miejsce w kategorii indywidualnej -ścinka drzewa stojącego i II miejsce w kategorii przerzynka kombinacyjna, Mateusz Izdebski zajął I miejsca w kategoriach zmiana łańcucha tnącego oraz przerzynce kombinacyjnej, natomiast Łukasz Serdeczny zdobył III miejsce w okrzesywaniu.

Tekst: Gracjan Fara

 
data modyfikacji: 2017-04-27 08:48:34
Szukaj
Polecamy