Drwal - Pismo przedsiębiorców leśnych
Drwal
Drwal - aktualny numer
Newsletter
Podaj adres e-mail:
E-mail
Hasło
Rejestracja
OK
NADCHODZĄCE WYDARZENIA
<< Marzec 2019 >>
pon wt śr czw pt so nie
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Wydawnictwo OIKOS
Strona główna Polak w drodze do Marsylii na światowe zawody drwali!
Aktualności
Drwal - Polak w drodze do Marsylii na światowe zawody drwali!

Już wkrótce elita zawodników stanie do walki o tytuł najlepszego drwala w jednym z najbardziej widowiskowych sportów ekstremalnych na świecie! Międzynarodowe zawody drwali Champions Trophy, odbędą się 26 maja we francuskiej Marsylii. Nie obędzie się bez ryku potężnych pił mechanicznych, trzasku ostrych jak brzytwa siekier oraz emocjonującej sportowej walki. Polskę na zawodach reprezentować będzie strażak Ochotniczej Straży Pożarnej, Michał Dubicki.
 
Pokaż/ukryj skróconą treść
W zawodach Stihl Timbersports występują światowej klasy drwale, wyspecjalizowani w sportowym cięciu i rąbaniu drewna. Zawody Champions Trophy składają się z czterech konkurencji, sprawdzających w równym stopniu siłę, koordynację, wytrzymałość i precyzję: Stock Saw (odcięcie dwóch równoległych krążków drewna pilarką), Underhand Chop (jak najszybsze przerąbanie kłody, na której stoi zawodnik), Single Buck (odcięcie krążka drewna olbrzymią piłą ręczną), oraz Standing Block Chop (przerąbanie siekierą pionowo stojącej kłody drewna).
Uczestnicy zawodów, w tym wielokrotny mistrz świata Jason Wynyard, a także wyłonieni w specjalnych eliminacjach, czołowi reprezentanci krajów takich jak: Czechy, Austria, Włochy, Szwecja, Wielka Brytania, USA, Australia czy Kanada, zmierzą się ze sobą rywalizując w parach, w formacie pucharowym, gdzie przegrywający odpada. Konkurencje rozgrywane są bezpośrednio po sobie, a po wykonaniu zadania, zaledwie po kilku minutach przerwy, zawodnicy wracają na scenę, aby ponownie zmierzyć się z kłodami drewna, stając do rywalizacji w kolejnej parze. Ze względu na wysokie tempo, zawody Champions Trophy uznawane są za ostateczny test mocy i najbardziej ekstremalne wyzwanie w tym sporcie.
 Dla Michała Dubickiego będzie to debiut w tej klasy zawodach. Pochodzący z Konar k. Rawicza strażak ochotnik, posiada wręcz naturalny talent do tego sportu. Swoją przygodę z zawodami rozpoczął w 2017 roku i od razu udało mu się przejść przez europejskie eliminacje i zakwalifikować do prestiżowego turnieju Champions Trophy. Jest to pierwszy taki przypadek w historii zawodów z serii Stihl Timbersports, kiedy uczestnik odnosi tak duży sukces już podczas swojego debiutu.
Występ na zawodach tej rangi jest dla mnie ogromnym wyróżnieniem. Cieszę się, że z roku na rok sport ekstremalny, jakim jest cięcie i rąbanie drewna na czas cieszy się coraz większą popularnością, również w naszym kraju. Jestem pozytywnie nastawiony do mojego debiutu na Champions Trophy, gdyż przygotowania były intensywne i udane. Zgromadzona publiczność dodatkowo zmotywuje mnie do walki – wyznał Dubicki.
 
Start zawodów 26 maja, przewidziany jest na godzinę 19:00. Zmagania zawodników będzie można śledzić na żywo w Internecie pod poniższymi linkami:
 
https://www.stihl-timbersports.com
https://www.facebook.com/stihltimbersports
https://www.youtube.com/user/STIHLTIMBERSPORTStv
 
data modyfikacji: 2018-05-22 19:54:10
Szukaj
Polecamy