Drwal - Pismo przedsiębiorców leśnych
Drwal
Drwal - aktualny numer
Newsletter
Podaj adres e-mail:
E-mail
Hasło
Rejestracja
OK
NADCHODZĄCE WYDARZENIA
<< Kwiecień 2018 >>
pon wt śr czw pt so nie
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30
Wydawnictwo OIKOS
Strona główna Prośrodowiskowe zobowiązanie
Aktualności
Drwal - Prośrodowiskowe zobowiązanie
Husqvarna Group to pierwsza na świecie firma z sektora maszyn i urządzeń do pielęgnacji lasów, ogrodów i parków, która zobowiązała się do redukcji emisji gazów cieplarnianych. Zobowiązanie to zostało zatwierdzone przez Science Based Targets Initiative.

 
Pokaż/ukryj skróconą treść
Science Based Target Initiative to inicjatywa zrzeszająca firmy dążące do zmniejszania rosnącej emisji gazów cieplarnianych. Jednym z kluczowych zadań SBTI jest utrzymanie wzrostu temperatury znacznie poniżej 2°C. Inicjatywa powstała w ramach współpracy Światowego Funduszu na rzecz Przyrody (WWF), UN Global Compact, CDP i Światowego Instytutu Zasobów Naturalnych (WRI).
Husqvarna Group do 2020 roku zobowiązała się do redukcji emisji gazów cieplarnianych o 10% w ramach całej korporacji. Proces ten rozpoczął się już w 2015 roku. Finalnie emisja gazów cieplarnianych zostanie zredukowana aż o 33% do roku 2035. – Nasze plany w kontekście redukcji gazów cieplarnianych są ambitne, w pełni mierzalne i zatwierdzone przez niezależne stowarzyszenie. Chcemy zmniejszyć emisję gazów cieplarnianych w całym łańcuchu wartości firmy, począwszy od naszych dostawców, aż do produktów. Realizacja tych celów nie tylko wzmocni nasz biznes, ale również będzie wartościowa dla pracowników, klientów i inwestorów. Mamy nadzieję, że nasze zaangażowanie przyczyni się do znacznego ograniczenia emisji gazów cieplarnianych – mówi Kai Wärn, CEO i prezes Husqvarny Group.
– Husqvarna dostrzegła możliwość, by stać się częścią niskoemisyjnej gospodarki. Ich ambitne cele mają teraz jasno określoną drogę, co w przyszłości przyniesie rozwój firmie Husqvarna. Pozostałe przedsiębiorstwa na rynku powinny dostrzec korzyści płynące z redukcji emisji gazów cieplarnianych. Przyczyni się to do: wzrostu ich innowacyjności, zmniejszenia niepewności regulacyjnej, zwiększy zaufanie inwestorów i poprawi rentowność i konkurencyjność. Zachęcamy inne firmy, aby poszły w ślady Husqvarny – mówi Lila Karbassi, dyrektor działu programów w UN Global Compact, partner The Science Based Targets Initiative.
Husqvarna Group planuje zmniejszyć emisję gazów cieplarnianych poprzez:
Produkty
  • Przejście z produktów z silnikami spalinowymi na produkty akumulatorowe
  • Wprowadzenie innowacyjnych rozwiązań poprawiających efektywność produktów napędzanych silnikami spalinowymi
Transport
  • Produkcja blisko klienta i bezpośrednia dystrybucja produktów
  • Zwiększenie wydajności transportu przez zoptymalizowanie opakowań
Produkcję
  • Redukcja odpadów dzięki tzw. chudemu systemowi operacyjnemu (ang. lean operating system)
  • Wykorzystanie odnawialnych źródeł energii elektrycznej i/lub energii wytworzonej przez panele słoneczne
Dostawy
  • Włączenie 150 największych dostawców do programu CO2 grupy Husqvarna celem zwiększenia udziału wszystkich w łańcuchu wartości firmy
data modyfikacji: 2017-02-21 22:22:16
Szukaj
Polecamy