Drwal - Pismo przedsiębiorców leśnych
Drwal
Drwal - aktualny numer
Newsletter
Podaj adres e-mail:
E-mail
Hasło
Rejestracja
OK
NADCHODZĄCE WYDARZENIA
<< Maj 2018 >>
pon wt śr czw pt so nie
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
Wydawnictwo OIKOS
Strona główna Uzdrowić Mistrzostwa Polski Drwali!
Aktualności
Drwal - Uzdrowić Mistrzostwa Polski Drwali!

12 maja w hotelu Moran w Powidzu nowy Zarząd Główny Stowarzyszenia Przedsiębiorców Leśnych  pochylił się nad zmianami w Regulaminie Mistrzostw Polski Drwali oraz nad samą organizacją tych zawodów. Doszło tam również do owocnych i budzących nadzieję rozmów między SPL  (reprezentantem IALC w Polsce) a przedstawicielami producentów pilarek.
 
Pokaż/ukryj skróconą treść
Ze strony Stowarzyszenia w spotkaniu uczestniczyli: Tadeusz Ignaciuk, Romuald Roman, Witold Pasternak, Radosław Raczkowski, Wojciech Szczotka, Józef Lesiak oraz Tomasz Wandel. Na rozmowy przyjechali polscy przedstawiciele marek Makita oraz Stihl. Reprezentanci marki Husqvarna niestety nie dotarli, jednak zadeklarowali, iż z góry zgadzają się na wspieranie organizacji MPD w takim samym zakresie, jak dwaj obecni na spotkaniu producenci pilarek. W rozmowach uczestniczył także Witold Urbaniak (przedstawiciel Ponsse) oraz Bogdan Rachwał (przedstawiciel marki Valtra).
Projekt nowego Regulaminu Mistrzostw Polski Drwali oraz procedury wyłaniania składu do kadry narodowej drwali przedstawił Wojciech Szczotka. Projekty te powstały po konsultacjach z zawodnikiem Kamilem Szarmachem oraz z sędzią Piotrem Marciniakiem. Główną ideą przyświecającą wprowadzanym zmianom jest opracowanie transparentnych w końcu zasad, które będą proste, czytelne i zadowolą zarówno zawodników jak i organizatorów. Przedstawione projekty spotkały się z dużą przychylnością obecnych na spotkaniu przedstawicieli producentów pilarek. Firmy te jednocześnie zapewniły o chęci wsparcia finansowego i merytorycznego dla MPD. Podczas dyskusji nad projektami pojawiło się wiele propozycji zmian. Niebawem na stronie internetowej SPL zostanie udostępniony zaktualizowany projekt. W założeniach nowy regulamin po ostatecznym opracowaniu będzie obowiązywał przy organizacji mistrzostw w roku 2018. Mistrzostwa Polski Drwali 2017 zostaną  zorganizowane wg dotychczasowych zasad. Planowany termin zawodów to tegoroczny przełom sierpnia i września, prawdopodobnie na terenie RDLP w Gdańsku.

Uczestnicy spotkania (fot. M. Bodył)
data modyfikacji: 2017-05-15 21:10:17
Szukaj
Polecamy