Drwal - Pismo przedsiębiorców leśnych
Drwal
Drwal - aktualny numer
Newsletter
Podaj adres e-mail:
E-mail
Hasło
Rejestracja
OK
NADCHODZĄCE WYDARZENIA
<< Sierpień 2019 >>
pon wt śr czw pt so nie
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
Wydawnictwo OIKOS
Strona główna Zintegrowana ocena drzew z aplikacją hTreeEval
Aktualności
Drwal - Zintegrowana ocena drzew z aplikacją hTreeEval

Szkolenie poświęcone zintegrowanej ocenie drzew zagrażających bezpieczeństwu z aplikacją hTreeEval, prowadzone przez dr Edytę Rosłon-Szeryńską, odbędzie się 28–29 marca w Poznaniu. Organizatorem jest firma Dendros.

Pokaż/ukryj skróconą treść

Celem szkolenia jest przedstawienie sposobu działania i możliwości zastosowania metody oceny drzew zagrażających bezpieczeństwu w aplikacji hTreeEval. Aplikacja ta to zintegrowany system oceny drzew oparty na diagnozie wizualnej i technicznej (przy użyciu sprzętu do pomiary struktury zdrowotnej drewna). W Polsce coraz więcej miast wprowadza system zarządzania drzewami bazujący na kompleksowych działaniach z zakresu ich kształtowania, ochrony i pielęgnacji. Ważnym aspektem jest ocena drzew. Szczegółową diagnozę ich stanu przeprowadzają osoby z rozległą wiedzą i doświadczeniem arborystycznym, jednak podstawową ocenę można wykonać łatwymi w obsłudze narzędziami do pomiaru wad i uszkodzeń.

 Szkolenie będzie składać się z części teoretycznej (wykłady) i praktycznej: a) ocena drzew w terenie; b) rozpoznawanie wad, ich klasyfikacja, znaczenie i określenie przyczyny powstania oraz konsekwencji dla funkcjonowania drzewa; c) wykorzystanie metod i narzędzi do wizualnej oceny drzew; d) wykorzystanie aplikacji hTreeEval Rosłon-Szeryńskiej w ocenie drzew; e) porównanie wyników oceny wizualnej z pomiarami drzew za pomocą rezystografu i tomografu sonicznego). Wskazane jest, by każdy miał telefon komórkowy z androidem w celu możliwości wykorzystania aplikacji „hTreeEval” do oceny drzew.

 Więcej informacji

data modyfikacji: 2019-02-26 15:34:02
Szukaj
Polecamy