Drwal - Pismo przedsiębiorców leśnych
Drwal
Drwal - aktualny numer
Newsletter
Podaj adres e-mail:
E-mail
Hasło
Rejestracja
OK
NADCHODZĄCE WYDARZENIA
<< Grudzień 2019 >>
pon wt śr czw pt so nie
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
Wydawnictwo OIKOS
Strona główna „Drwal” wyróżniony!
Aktualności
Drwal - „Drwal” wyróżniony!

Dyrektor generalny LP Andrzej Konieczny przyznał Nagrody Lasów Państwowych im. Adama Loreta za 2018 rok. Wyróżnienie w dziedzinie "media" otrzymał redaktor naczelny "Drwala" Marek Bodył, za wspieranie działalności prywatnego sektora usług leśnych i nie unikanie tematów trudnych i kontrowersyjnych. „Drwala” do nagrody zgłosiło Stowarzyszenie Przedsiębiorców Leśnych im. M. Wierzbickiego.

Pokaż/ukryj skróconą treść
W uzasadnieniu zgłoszenia SPL wskazało:

Miesięcznik „Drwal” od 15. lat wspiera działalność prywatnego sektora usług leśnych, którego sprawne funkcjonowanie warunkuje realizację zrównoważonej i wielofunkcyjnej gospodarki leśnej. Redakcja nie unika tematów niejednokrotnie trudnych i kontrowersyjnych, mając jednak zawsze na względzie przede wszystkim dobro polskich lasów i leśnictwa. Wśród szeroko omawianych w 2018 r. na łamach „Drwala” zagadnień na szczególną uwagę zasługują: analiza konkurencyjności w przetargach na usługi leśne na 2018 r., analiza kar umownych nałożonych na firmy leśne w 2017 r., analiza wypadkowości przy pracach leśnych, analiza opóźnień w rozstrzygnięciach przetargowych na usługi leśne na 2018 r., metodyczne przygotowywanie wykonawców do elektronizacji zamówień publicznych (obowiązującej od października 2018 r.), wieloaspektowe omawianie problematyki prac na terenach leśnych zniszczonych przez huragan w sierpniu 2017 r., możliwość zatrudniania przy pracach leśnych obcokrajowców czy osób osadzonych w zakładach karnych (w ramach przeciwdziałania problemowi braku chętnych do pracy przy wykonywaniu zadań związanych z gospodarką leśną). W 2018 roku „Drwal” za pośrednictwem swoich publikacji prowadził edukację w zakresie realizacji prac w hodowli lasu, promocji bhp, stosowania bioolejów oraz innych dobrych praktyk w gospodarce leśnej, upowszechniał w przystępnej formie wyniki badań prowadzonych przez najważniejsze ośrodki naukowe w zakresie użytkowania lasu, relacjonował zmagania na zawodach drwali, budujących pozytywny wizerunek zawodu oraz zasady bezpiecznej pracy pilarką, w tym osiągniecia polskiej reprezentacji na Mistrzostwach Świata Drwali 2018 w Norwegii. Każdy z numerów zawierał również informacje o nowoczesnych maszynach, urządzeniach i technologiach stosowanych w leśnictwie, zamówieniach publicznych na usługi leśne oraz doniesienia o wydarzeniach branżowych (seminariach, konferencjach, targach leśnych). Miesięcznik „Drwal”, publikując różne opinie i punkty widzenia na istotne dla polskiego leśnictwa zagadnienia, stanowi ważną platformę do dyskusji i wymiany poglądów osób, którym dobro polskich lasów leży na sercu.
Warto podkreślić, że w 2017 roku miesięcznik „Drwal” został doceniony przez Towarzystwo Kultury Technicznej, członka Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych Naczelnej Organizacji Technicznej, i otrzymał zaszczytny tytuł Numerus Primus inter Pares. Jest to nagroda dla najlepszego czasopisma popularyzującego wiedzę oraz kulturę techniczną. Jury ocenia wiele elementów pism zgłoszonych do konkursu. Istotna jest zarówno przystępność treści, aktualność podawanych informacji, jak i atrakcyjność tematów oraz zgodność z profilem gazety. Dodatkowo opiniowane są m.in.: nasycenie elementami kultury technicznej i rozmaitość form dziennikarskich. Dużą uwagę zwraca się też na poprawność językową i atrakcyjną szatę graficzną.

 

Pozostaje nam… nie spoczywać na laurach i trzymać poziom!
data modyfikacji: 2019-06-26 09:02:52
Szukaj
Polecamy