Drwal - Pismo przedsiębiorców leśnych
Drwal
Drwal - aktualny numer
Newsletter
Podaj adres e-mail:
E-mail
Hasło
Rejestracja
OK
NADCHODZĄCE WYDARZENIA
<< Lipiec 2019 >>
pon wt śr czw pt so nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
Wydawnictwo OIKOS
Patronujemy
Zaproszenie do Pawłowic
Drwal - Zaproszenie do Pawłowic
Na terenie arboretum w Pawłowicach, w malowniczym kompleksie pałacowo-parkowym należącym do Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu odbędzie się druga już edycja targów arborystycznych. W programie m.in. możliwość testowania i zakupu sprzętu specjalistycznego, pokazy ratownictwa drzewnego z użyciem technik linowych, wykłady i warsztaty z zakresu diagnostyki i pielęgnacji drzew. Przybywajcie więc 14 i 15 października do Pawłowic. Wstęp na teren wystawowy jest bezpłatny.
Patronem medialnym imprezy jest Drwal.
Szczegóły wydarzenia
Redakcja
Zaproszenie do Niedźwiedzia
Galeria
Drwal - Zaproszenie do Niedźwiedzia
21 czerwca w miejscowości Niedźwiedź (woj. lubuskie) rozegrane zostaną XV Zawody Drwali. Jubileuszowe edycja tych zmagań będzie pierwszą, podczas której główną nagrodą będzie puchar dyrektora generalnego Lasów Państwowych Adama Wasiaka.
 
Oj, będzie zabawa!
Drwal - Oj, będzie zabawa!
25 lipca w miejscowości w Czersk (woj. pomorskie) rozegrane zostaną zawody „Super Drwal”. Pomysłodawcą i jednym z organizatorów jest Kamil Szarmach, Mistrz Polski Drwali w kategorii juniorów. To już druga edycja imprezy łączącej zawody z super zabawą. Zeszłorocznym zmaganiom przypatrywały się setki widzów, nic więc dziwnego, że Zakład Usług Leśnych „Szarmach" wraz z Urzędem Gminy Czersk organizują tę imprezę po raz kolejny….
 
Arboryści na start!
Drwal - Arboryści na start!
Federacja Arborystów Polskich (FAP) po raz kolejny organizuje Mistrzostwa Polski we Wspinaczce Drzewnej. Gospodarzem i współorganizatorem imprezy jest gmina Nałęczów. Zawody odbędą się 13–14 czerwca 2015 w Parku Zdrojowym w Nałęczowie.
Pokaz leśnych umiejętności
Galeria
Drwal - Pokaz leśnych umiejętności
8–11 kwietnia Zespół Szkół Leśnych w Rogozińcu będzie gościł uczestników VII Mistrzostw Polski Szkół w Umiejętnościach Leśnych. Udział w imprezie zgłosiły wszystkie szkoły leśne prowadzone przez ministra środowiska (ok. 70 zawodników).
 
Odnaleźć się na rynku pracy
Drwal - Odnaleźć się na rynku pracy
„Student, absolwent, leśnik – konkurencyjność na rynku pracy” –  pod takim hasłem Rada Wydziałowa Samorządu Studentów Wydziału Leśnego Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego organizuje VIII Ogólnopolską Konferencję Studentów Leśnictwa. Spotkanie odbędzie się 23–26 kwietnia w Rogowie.
 
Drwale-studenci na start!
Drwal - Drwale-studenci na start!
W dniach 21–22 maja 2015 r., w ramach obchodów Dni Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, odbędą się VI Zawody Drwali Studentów Leśnictwa. W zawodach wystartują trzy 10–osobowe drużyny z wydziałów leśnych z Krakowa, Poznania i Warszawy.
 
Targi arborystyczne z patronatem medialnym Drwala
Galeria
Drwal - Targi arborystyczne z patronatem medialnym Drwala
Miejsce: ośrodek szkoleniowy Kans Elektron w Łodzi ul. Elektronowa 5
Data: 16–17 maja 2015 roku
Organizatorzy: www.polskiarborysta.pl, Treeclimbing.pl, http://www.kans.pl/
 
Drwale nad morzem
Drwal - Drwale nad morzem

Kolejną okazją do obejrzenia zmagań drwali będą Regionalne Zawody Drwali w Pogorzelicy, na terenie Nadleśnictwa Gryfice i na stadionie w Niechorzu, zorganizowane w ramach jubileuszu 90–lecia Lasów Państwowych. Impreza odbędzie się 5–6 września.

Mistrzostwa Polski Drwali
Drwal - Mistrzostwa Polski Drwali

W dniach 9–10 sierpnia na terenie zespołu pałacowego, Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny w Koszęcinie rozegrane zostaną Mistrzostwa Polski Drwali wg regulaminu IALC – najważniejsze krajowe zawody drwali w tegorocznym sezonie.

1 2 3 Następna

Szukaj
Polecamy