Drwal - Pismo przedsiębiorców leśnych
Drwal
Drwal - aktualny numer
Newsletter
Podaj adres e-mail:
E-mail
Hasło
Rejestracja
OK
NADCHODZĄCE WYDARZENIA
<< Lipiec 2020 >>
pon wt śr czw pt so nie
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
Wydawnictwo OIKOS
Strona główna Przywrócenie normalnej produkcji w tartakach Södry
Aktualności
Drwal - Przywrócenie normalnej produkcji w tartakach Södry
Södra – gospodarcze zrzeszenie prywatnych właścicieli lasów w południowej Szwecji – zniosła w maju system pracy w skróconym wymiarze czasu w swoich tartakach w miejscowościach Orrefors i Mönsterås w Szwecji. Od pierwszego czerwca pełną parą przeciera drewno także tartak Södry w mieście Hamina w Finlandii.
Decyzje o przywróceniu normalnej produkcji w tartakach były podyktowane nie tylko łagodzeniem ograniczeń przeciwepidemicznych w krajach stanowiących ważne rynki zbytu na tarcicę Södry, lecz również znalezieniem nowych możliwości handlowych. W wielu państwach obserwuje się duży popyt na drewno budulcowe. W tartaku w miejscowości Mönsterås, którego załoga jest stosunkowo nieliczna, mają nawet zostać zatrudnieni nowi pracownicy.
 
Pokaż/ukryj skróconą treść
W lasach należących do członków zrzeszenia pozyskanie drewna odbywa się głównie w ramach uprzątania powierzchni poklęskowych. Natomiast cięcia z pozycji planowych są realizowane w zależności od zapotrzebowania zgłaszanego przez odbiorców surowca. Łączna powierzchnia posiadłości leśnych członków Södry, w której zrzeszonych jest ok. 52 tys. prywatnych właścicieli lasów, sięga 2,6 mln ha.
Opr. A.S.
Szukaj
Polecamy