Drwal - Pismo przedsiębiorców leśnych
Drwal
Drwal - aktualny numer
Newsletter
Podaj adres e-mail:
E-mail
Hasło
Rejestracja
OK
NADCHODZĄCE WYDARZENIA
<< Lipiec 2020 >>
pon wt śr czw pt so nie
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
Wydawnictwo OIKOS
Strona główna Szwecja: Mniejsze przecieranie, wstrzymane pozyskanie
Aktualności
Drwal - Szwecja: Mniejsze przecieranie, wstrzymane pozyskanie
Södra – gospodarcze zrzeszenie prywatnych właścicieli lasów w południowej Szwecji – postanowiła na początku kwietnia skrócić wymiar czasu pracy swoich pracowników zatrudnionych w tartakach w miejscowościach Mönsterås i Orrefors. Krok ten tłumaczony był gwałtownym spadkiem popytu na tarcicę w Wielkiej Brytanii i Irlandii w ostatnim tygodniu marca. Szwedzki rząd ogłosił, że zapewni pracownikom pomoc finansową, kompensującą redukcję czasu pracy. Dostosowując podaż do popytu, tartaki Södry zmniejszyły produkcję o 25%. Inaczej niż na Wyspach, na kontynentalnym rynku europejskim popyt na tarcicę Södry był jak dotąd stabilny. W Azji widać pierwsze oznaki poprawy sytuacji rynkowej.
 
Pokaż/ukryj skróconą treść
1 kwietnia zrzeszenie postawiło wstrzymać na dwa tygodnie pozyskanie świeżego, niezasiedlonego drewna w lasach swoich członków. Kontynuowało tylko uprzątanie powierzchni poklęskowych i wywóz pozyskanego już surowca z lasu. - Korekta pozyskania ma na celu zbilansowanie zapasów drewna tartacznego i papierówki z zapotrzebowaniem ze strony zakładów i zapewnienie niezbędnej elastyczności w reagowaniu na szkody huraganowe i gradację kornika – powiedziała w kwietniu Sofia Petersson, szefowa dostaw drewna w leśnym segmencie zrzeszenia (Södra Skog).
Stowarzyszenie Södra zrzesza ok. 52 tys. prywatnych właścicieli lasów. Należą do nich posiadłości leśne o łącznej powierzchni 2,6 mln ha. Członkowie Södry są także właścicielami koncernu leśno-drzewnego, w skład którego wchodzą trzy podstawowe segmenty: Södra Skog (gospodarka leśna), Södra Cell (przemysł celulozowy) i Södra Wood (przemysł drzewny).
Opr. A.S.
Szukaj
Polecamy