Drwal - Pismo przedsiębiorców leśnych
Drwal
Drwal - numer 5/2009
Newsletter
Podaj adres e-mail:
E-mail
Hasło
Rejestracja
OK
NADCHODZĄCE WYDARZENIA
<< Październik 2020 >>
pon wt śr czw pt so nie
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
Wydawnictwo OIKOS
Archiwum - Numer 5/2009
Wybór rocznika
Wybierz rocznik:
PROW: Ruszyły dotacje dla mikroprzedsiębiorstw leśnych    4

31 marca Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa ogłosiła konkurs na dotacje na inwestycje dla mikroprzedsiębiorstw na obszarach wiejskich, w tym dla przedsiębiorstw leśnych.

Konferencja Drwala   Joanna Jelińska 6

Czy absolwent technikum leśnego może znaleźć pracę w swoim zawodzie? Czy na rynku pracy potrzebny jest leśnik z wykształceniem średnim? Kogo, i dla kogo, powinny kształcić szkoły leśne? Czy Lasy Państwowe i prywatne zule, na pewno wiedzą jakich ludzi potrzebują? - to pytania jakie padły na konferencji współorganizowanej przez Drwala.

Żurawie pod dozorem (3) Badania techniczne i ich koszty   Ryszard Dąbrowski 16

Piszemy o okresowych i doraźnych badaniach żurawi oraz kosztach związanych z dozorem żurawi leśnych przez Urząd Dozoru Technicznego.

Vimek   OTL Jarocin 20

Poprosiliśmy polskich dilerów harwesterów i forwarderów o zaprezentowanie oferowanych przez nich marek. W tym numerze Ośrodek Techniki Leśnej w Jarocinie prezentuje markę Vimek.

Leśne przyczepy kłonicowe z żurawiem (2) Zasady ekspolatacji i konserwacja   OTL Jarocin 21

W drugiej części artykułu o przyczepach zrywkowych z żurawiem, OTL Jarocin pisze o zasadach eksploatacji i konserwacji.

BHP operatora   Józef Grodecki, Włodzimierz Stempski 26

Praca operatora wielooperacyjnych maszyn leśnych wymaga nie tylko szczególnych kompetencji, ale także przestrzegania przepisów i procedur bezpieczeństwa, obowiązujących na różnych stanowiskach.

Drużba, czyli przyjaźń    31

Rosyjskie zakłady Husqvarny produkują pilarki ze specjalnymi wysokimi uchwytami. Przeznaczone są dla operatorów przyzwyczajonych do pracy z - pamiętającymi czasy ZSRR - piłami typu Drużba i Ural.

Defender to nie dżentelmen   Adam Kardialik 32

Wydawać by się mogło, że w XXI wieku nie ma miejsca dla samochodów o konstrukcji sprzed 60 lat. Od każdej zasady są jednak wyjątki, a Land Rover Defender jest tego najlepszym przykładem.

Pilarka, jaka jest, każdy wie? (16) Urządzenia napinające piłę   Adam Maciak 36

W tym odcinku autor wyjaśnia dlaczego ważne jest prawidłowe napięcie piły, jak prawidłowo ją napiąć i czym to zrobić.

Ze świata   Arkadiusz Seliga 40

Szwecja. Przygotowania do Elmii; Francja. Rządowa pomoc po huraganie; Stany Zjednoczone. Wyjątkowo niski popyt na tarcicę; Finlandia/Chile. Logset wkracza do Ameryki Południowej; Niemcy. Projekt 2012; Szwecja. Maszyna na grunty rozmiękłe

Stare pilarki - Stihl B   Günther Heim 42

Pilarka typu B była pierwszą Stihlowską pilarką dwuosobową z silnikiem spalinowym. Opisywany egzemplarz został wydobyty w 2002 r. ze starej szopy w niemieckim kraju związkowym Saksonia.

Szukaj
Polecamy