Drwal - Pismo przedsiębiorców leśnych
Drwal
Drwal - numer 4/2011
Newsletter
Podaj adres e-mail:
E-mail
Hasło
Rejestracja
OK
NADCHODZĄCE WYDARZENIA
<< Wrzesień 2020 >>
pon wt śr czw pt so nie
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30
Wydawnictwo OIKOS
Archiwum - Numer 4/2011
Wybór rocznika
Wybierz rocznik:
Maszyny w Biłgoraju    12
Czwarta z cyklu konferencji maszynowych dla zuli, tym razem pod tytułem Przyczepy samozaładowcze i inny sprzęt leśny, odbyła się 5 marca w Biłgoraju.
Maszyny nadleśnictwa - ciąg dalszy   Waldemar Winkowski 16
Nadleśnictwo Maskulińskie na mazurach ma własne harwestery i forwardery, które są solą w oku miejscowych przedsiębiorców leśnych.
Co na to dyrektor?    16
Dariusz Jarząbek, szef białostockiego oddziału SPL zwrócił się w sprawie sytuacji w Nadleśnictwie Maskulińskie do dyrektora RDLP w Białymstoku Ryszarda Ziemblickiego.
Reflektory robocze   Peter Richter 18
Minęły już czasy, gdy maszyny leśne były wyposażone jedynie w dwa reflektory przednie i światła tylne. Obecnie stosowane są coraz wydajniejsze reflektory halogenowe. Ale także ich dni wydają się policzone. Rynek zdobywają już bowiem reflektory oparte na diodach świecących.
Rada Nadzorcza Lasów Państwowych?    22
Wbrew temu, co twierdzi wielu naszych notabli leśnych, polski model zarządzania lasami państwowymi nie jest wzorem dla krajów starej Unii Europejskiej. W oczach zachodnich społeczeństw dyskwalifikuje go jego oligarchiczno-korporacyjny charakter.
Ilsbo M-150    32
Szwedzka wykaszarka łańcuchowa Ilsbo M-150 to maszyna przeznaczona do usuwania zbędnej roślinności z poboczy dróg leśnych. Bez problemu radzi sobie z krzewami i małymi drzewkami, nawet takimi o ok. 10-centymetrowej średnicy. W maszynie zamiast tradycyjnego noża zastosowano łańcuch.
Przyczepy do zrywki i podwozu   Monika Aniszewska 34
Stosunkowo tanim i powszechnie stosowanym w polskich lasach sposobem zrywki drewna jest wykorzystanie przyczep specjalistycznych (najczęściej samozaładowczych), agregatowanych z ciągnikami rolniczymi.
Pilarka wirtualna i... wyścigowa    40
Niemiecka firma Dolmar - należący do japońskiej Makity znany producent pił łańcuchowych i urządzeń ogrodowych - może pochwalić się symulatorem typowej pracy piłą łańcuchową.
Stare pilarki: Ural 2    42
Seria pilarek Ural, która obejmowała wiele modeli (Ural 2, 2T Elektron, 10) to konstrukcyjna następczyni popularnej pilarki Drużba.
Szukaj
Polecamy