Drwal - Pismo przedsiębiorców leśnych
Drwal
Drwal - aktualny numer
Newsletter
Podaj adres e-mail:
E-mail
Hasło
Rejestracja
OK
NADCHODZĄCE WYDARZENIA
<< Czerwiec 2020 >>
pon wt śr czw pt so nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
Wydawnictwo OIKOS
Strona główna Polska na czwartym miejscu w Sthil Timbersports!
Aktualności
Drwal - Polska na czwartym miejscu w Sthil Timbersports!
Mistrzostwa świata Sthil Timbersports już za nami!  Nasza drużyna otarła się o podium, a Michał Dubicki jako pierwszy Polak w historii tych zawodów zakwalifikował się do ścisłego finału. Ogromne emocje towarzyszyły zarówno zawodnikom, jak i kibicom aż do samego końca!
Polacy w składzie Michał Dubicki, Krystian Kaczmarek, Marcin Darga i Marcin Juskowski od początku pokazywali, że są w świetnej formie. Już w pierwszej rundzie ustanowili nowy rekord Polski z czasem 55,91 sekundy.  Wywołało to nie lada zachwyt wśród komentatorów i ekspertów z całego świata.  Nasi reprezentanci dotarli do półfinału, wykluczając z niego Norwegów i Niemców. Dopiero Australijczycy zdołali przerwać świetną passę Polaków.  Zaciętą walkę o trzecie miejsce nasza drużyna stoczyła z USA, zabrakło jednak odrobiny szczęścia. Koniec końców polski zespół uplasował się tuż za podium – na czwartej pozycji. Laur zwycięstwa przypadł Australijczykom, którzy byli szybsi od Nowozelandczyków zaledwie o dwie sekundy.
Z kolei Michał Dubicki w zawodach indywidualnych zajął wysokie szóste miejsce – to najlepszy wynik reprezentanta Polski w historii tych zawodów. Nowym mistrzem świata został Australijczyk Brayden Meyer.
 
Pokaż/ukryj skróconą treść
Szukaj
Polecamy