Drwal - Pismo przedsiębiorców leśnych
Drwal
Drwal - numer 2/2006
Newsletter
Podaj adres e-mail:
E-mail
Hasło
Rejestracja
OK
NADCHODZĄCE WYDARZENIA
<< Sierpień 2020 >>
pon wt śr czw pt so nie
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
Wydawnictwo OIKOS
Archiwum - Numer 2/2006
Wybór rocznika
Wybierz rocznik:
Wydarzenia    4
Olimpiada
Szwedzko-czeski forwarder maluch   Arkadiusz Seliga 6
Mały forwarder Loglander, który kilka lat temu został skonstruowany w Szwecji przez Hansa Nilssona i Pera Janssona, produkowany jest obecnie na licencji w Czechach.
Nawigacja satelitarna w wywozie drewna   Arkadiusz Seliga 6
Specjaliści od systemów logistycznych od dawna twierdzą, że stosowanie nawigacji satelitarnej przy wywozie drewna z lasu może być znacznym ułatwieniem w pracy.
Kolejki linowe w Polsce   Ewa Dryll 10
Kolejki linowe są używane do transportu ładunków podwieszonych lub pół podwieszonych w terenie płaskim lub w górę i w dół stoku. Przydają się wszędzie tam, gdzie drewno jest trudno dostępne, a jego pozyskanie jest szczególnie niebezpieczne. Umożliwiają przeniesienie okrzesywania, wyrzynki i manipulacji poza zrąb, co znacznie poprawia bezpieczeństwo pracy.
Larix 3T w Bieszczadach   Marcin Chmurski 14
W Polsce mamy tylko pięć kolejek linowych. Najnowocześniejsza z nich, Larix 3T, pracuje w Bieszczadach...
Koń w lesie    16
Są tereny, na które ciągnikiem wjechać się nie da. Są też takie, na których praca sprzętem leśnym, chociaż nowoczesnym i wydajnym, jest nieopłacalna. Co wówczas można zrobić? Wykorzystać konia!
Zdrowie ponad wszystko   Adam Maciak 20
W poprzednim numerze Drwala poznaliśmy urządzenia ułatwiające rozruch pilarki. Gdy już więc skorzystaliśmy z tych udogodnień i udało nam się uruchomić pilarkę, czas przystąpić do pracy. A w pracy najważniejsze jest bezpieczeństwo.
Upadek Cedru   Ewa Dryll 22
Cedr to jedna z zaledwie czternastu firm w Polsce, które zdobyły licencję Stowarzyszenia Przedsiębiorców Leśnych. Była firmą prężną i jedną z większych na Warmii, a jednak upadła. Jak do tego doszło? Chcąc się tego dowiedzieć, pojechaliśmy do Ornety, żeby porozmawiać z właścicielem firmy – Edwardem  Dziubkiem oraz kierownictwem miejscowego nadleśnictwa.
Ciągniki leśne LKT (2)   Ernest Hys 26
Najbardziej znaną i najstarszą serią ciągników LKT jest rodzina osiemdziesiątek. Składa się ona z LKT 80, LKT 81, LKT 81 turbo i LKT 82 turbo.
Rozdrabniacze Atila    32
Rozdrabniacze leśne Atila produkowane są przez hiszpańską firmę Jounes I Fills. Przeznaczone są nie tylko do rozdrabniania odpadów drzewnych na zrębach, ale także do usuwania zbędnych nalotów, przygotowania terenu do odnowień, zakładania szlaków zrywkowych, jak również oczyszczania terenu pod liniami energetycznymi.
Szukaj
Polecamy