Drwal - Pismo przedsiębiorców leśnych
Drwal
Drwal - aktualny numer
Newsletter
Podaj adres e-mail:
E-mail
Hasło
Rejestracja
OK
NADCHODZĄCE WYDARZENIA
<< Maj 2021 >>
pon wt śr czw pt so nie
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
Wydawnictwo OIKOS
Europa: Wzrost cen drewna okrągłego za sprawą USA
Drwal - Europa: Wzrost cen drewna okrągłego za sprawą USA
Firma konsultingowa Wood Recources International (WRI) informuje o wzroście cen drewna okrągłego w Europie. Głównym motorem tego wzrostu jest boom na tarcicę w Stanach Zjednoczonych. Amerykanie, którzy wskutek obostrzeń związanych z pandemią zostali zmuszeni do pozostawania w domach, zajęli się bowiem ich remontami. Co więcej, zaczęli masowo w inwestować w budowę nowych domów. W rezultacie ogromnie wzrosło za oceanem zapotrzebowanie na drewno budulcowe. To z kolei pociągnęło za sobą zwiększenie się importu tarcicy z Europy i innych części świata. W Europie największy wzrost eksportu wykazują tartaki w Niemczech, Szwecji, Rumunii i Austrii.
Józef Kubica został p.o. dyrektora generalnego LP
Drwal - Józef Kubica został p.o. dyrektora generalnego LP

Edward Siarka, sekretarz stanu w Ministerstwie Środowiska i Klimatu, pełnomocnik rządu ds. leśnictwa i łowiectwa, poinformował w piątek 9.IV, że na stanowisko pełniącego obowiązki dyrektora generalnego Lasów Państwowych został powołany Józef Kubica - obecny szef Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach.

 
Dyrektor Konieczny odwołany
Drwal - Dyrektor Konieczny odwołany

Jak poinformował na swoim twitterze Edward Siarka (sekretarz stanu w Ministerstwie Środowiska i Klimatu, pełnomocnik rządu ds. leśnictwa i łowiectwa) z dniem 8.IV. br. został odwołany dyrektor generalny Lasów Państwowych Andrzej Konieczny.
18. targi leśne KWF-Tagung jednak znowu przełożone
Drwal - 18. targi leśne KWF-Tagung jednak znowu przełożone
Niemieckie stowarzyszenie badawczo-atestacyjne Kuratorium Pracy i Techniki Leśnej (KWF), organizator targów leśnych KWF-Tagung, zdecydował jednak przełożyć po raz kolejny ich 18. edycję na późniejszy termin w związku pandemią. Zaapelowało o to 31 marca 2021 starostwo powiatu, w którym mają się odbyć targi. Nabyte dotychczas bilety wstępu zachowają swoją ważność. Decyzja co do nowego terminu ma zostać podjęta w możliwie najkrótszym czasie.
Opr. A.S.
Targi Agritechnica przełożone
Drwal - Targi Agritechnica przełożone
Niemieckie Towarzystwo Rolnicze (DLG) w porozumieniu ze Stowarzyszeniem Producentów Maszyn Rolniczych (VDMA) i komitetem doradczym wystawców targów Agritechnica zdecydowało się odroczyć targi Agritechnica, które miały odbyć się w listopadzie br. w Hanowerze. Nowy termin wystawy ustalono na przełom lutego i marca 2022 roku. Targi mają rozpocząć się 27 lutego i potrwają do 5 marca.
Tym razem targów KWF-Tagung nie przełożono
Drwal - Tym razem targów KWF-Tagung nie przełożono

Zarząd niemieckiego stowarzyszenia badawczo-atestacyjnego Kuratorium Pracy i Techniki Leśnej (KWF), organizatora targów leśnych KWF-Tagung, zdecydował 25 lutego br. nie przekładać po raz kolejny ich 18. edycji na późniejszy termin. Zgodnie z tą decyzją zasadnicze, plenerowe części targów – wystawa Expo i wycieczka poglądowa – mają zostać przeprowadzone w dniach od 30 czerwca do 3 lipca 2021 r. w okolicach miejscowości Schwarzenborn w Hesji.
 
Litwa: Obowiązuje nowy standard FSC
Drwal - Litwa: Obowiązuje nowy standard FSC
W styczniu 2021 r. wszedł w życie nowy litewski standard gospodarki leśnej FSC. Udział powierzchni wyłączonych z użytkowania w lasach certyfikowanych został zwiększony z 5% do 10%. W nowym standardzie przede wszystkim przywiązuje się większą wagę do ochrony bioróżnorodności lasów. Dużo uwagi poświęca się także prawom pracowników, warunkom pracy, BHP, przeciwdziałaniu korupcji, poszerzaniu zakresu korzyści czerpanych z lasu, ochronie wartości środowiskowych, planowaniu działalności gospodarczej i monitorowaniu sytuacji w lasach.
 
Nowa generacja harwesterów Scorpion
Drwal - Nowa generacja harwesterów Scorpion
Ponsse wprowadza na rynek całkowicie zmodernizowaną gamę harwesterów Scorpion. Maszyna ta została po raz pierwszy zaprezentowana szerokiej publiczności w 2013 roku („Drwal” 8/2013) i od tego czasu stała się flagowym produktem fińskiej firmy. Wkrótce po wprowadzeniu na rynek Scorpion stał się globalnym sukcesem sprzedaży i międzynarodowym symbolem odpowiedzialnej gospodarki leśnej. Do chwili obecnej zostało wyprodukowanych ponad 1200 harwesterów Scorpion, które można znaleźć w ponad 25 krajach na całym świecie.
 
Targi Las-Expo w marcu się nie odbędą
Drwal - Targi Las-Expo w marcu się nie odbędą
Jak poinformował Zarząd Targów Kielce:
Z uwagi na wciąż niestabilną sytuację epidemiczną i brak informacji o planowanym terminie odmrożenia branży spotkań, dbając o powodzenie naszego wspólnego celu, jakim jest przygotowanie wydarzenia na poziomie przynoszącym wymierne efekty, jesteśmy zmuszeni przesunąć XXVI edycję Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej Agrotech oraz XX edycję Targów Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi Las–Expo, które są zaplanowane od 12 do 14 marca 2021 r. Pomimo tego, że do planowanej daty targów pozostał jeszcze miesiąc, chcemy uniknąć sytuacji przekładania ich terminu na kilka dni przed rozpoczęciem wydarzeń. Nasze działanie jest podyktowane troską o zdrowie, ale także o bezpieczeństwo biznesowe i wizerunkowe Państwa - naszych Klientów.
 
Targi Eko-Las 2021 - aktualny termin
Drwal - Targi Eko-Las 2021 - aktualny termin
Mając na uwadze najwyższą jakość biznesową organizowanego przez nas wydarzenia, a także wsłuchując się w opinie wystawców oraz partnerów, organizator podjął decyzję o przeniesieniu terminu targów Gospodarki Leśnej, Przemysłu Drzewnego i Ochrony Środowiska Eko-Las na termin 3-5 września 2021 roku.
1 2 3 4 5 6 7 ... Następna

Szukaj